Powiatowy Srodowiskowy Dom Samopomocy w Kętach z placówka w Brzeszczach

Ośrodek wsparcia

Powiatowy Srodowiskowy Dom Samopomocy w Kętach i Brzeszczach

Uczestnicy piszą

Tutaj jest miejsce dla szczególnych zdarzeń i przemyśleń dotyczących naszego życia w ŚDS.

Wigilia:
W tym dniu najpierw były Jasełka przygotowane przez nas samych,a potem połamaliśmy się razem wigilijnym Opłatkiem.Pani Dyrektor Renata dla niektórych - bardzo zaangażowanych przygotowała prezenty.Oprócz tego jedliśmy karpia i inne potrawy. Na koniec dostaliśmy paczki z jedzeniem i słodyczami.
Dzień pikantnych potraw:
w tym dniu próbowaliśmy różne przyprawy tureckie. Pani Dyrektor czytała nam o ich pochodzeniu, później te przyprawy wąchaliśmy jaki mają zapach.Na końcu kosztowaliśmy chałwę i oliwki. Dyżuranci przygotowali dla wszystkich kotlety i kapustę. Na drugi dzień w związku z dniem pikantnych potraw byliśmy na kebabie w pobliskim klubie. Posiłek był smaczny, było bardzo sympatycznie w gronie Uczestników i personelu.
Dzień dziadka i babci:
Wczwartek odbył się Dzień Dziadka i Babci - Pani Agata przebrała się za babcię i czytała nam o czerwonym kapturku, wspólnie opowiadaliśmy sobie na temat naszych babć i dziadków, a w ramach tego zjedliśmy gulasz babuni i ciasto babci Agaty.
A na imprezie w Andrychowie ciężko było to jabłko od kobiety zjeść:)
Bardzo lubimy tradycje wielkanocne.W Wielki czwartek spotkaliśmy się na Śniadaniu Wielkanocnym. , na którym było miło, była kadra. Są to Święta kiedy Chrystus zmartwychwstał. Dla Chrześcijan jest to czas wiary w życie po śmierci.Alleluja!!! (Jacek Wysogląd).
Brunetki ,blondynki ja wszystkie was dziewczynki- tak nam dzisiaj wieczór zaśpiewał Jan Kiepura w osobie Andrzeja Kajkowskiego- bravoooo!!!!na imprezie w rajsku było super, był wielki tort ze świeczkami, poza tym były konkursy i pokaz mody z lat 20 tych. Monika Wróblewska.Było sentymentalnie, wiele wspomnień i przemysleń na temat moich przeżyc i pracy.M.S.
Następny wyjazd to karaoke w Olkuszu- wypowiada sie P. M. Człowiek- była fajna zabawa, sporo emocji,podobały mi się występy innych uczestników, ale też przyłożyłem się bardzo do swojego występu. Chciałbym bardzo wystąpić w przyszłym roku- ale czas pokaże i czy mnie Panie terapeutki wyślą. P. K.Nowak- fajnie było, super piosenki,-Pierwsza część piosenki mi wyszła, ale potem się troszkę pogubiłam,ale jestem bardzo zadowolona ze swego występu i planuję wystąpić w przyszłym roku.
Trenujemy na basenie przed zawodami pływackimi. Chodzimy na grotę solną.
Byliśmy wczoraj na konkursie recytatorskim w Chrzanowie, ale było super!! Marcin Trąbalski wygrał!!!nasz Marcin jest naprawdę zdolny!!!

Pod koniec listopada 2013 zaczął sie koszmar remontowy, co wywróciło nasze sdsiowe zycie do góry nogami!!- sajgon totalny,obecnie mieszkamy w prali i przeczekujemy ta rozbiórkę... marzymy o normalnym zyciu w śds.....