Powiatowy Srodowiskowy Dom Samopomocy w Kętach z placówka w Brzeszczach

Ośrodek wsparcia

Powiatowy Srodowiskowy Dom Samopomocy w Kętach i Brzeszczach

PRACOWNIE

Stolarska- tam prowadzimy treningi umiejętności potrzebnych w gospodarstwie- naprawy, oprawa obrazów,wykonywanie drobnych przedmiotów dekoracyjnych. w tej pracowni mieści się również pracownia układania kwiatów i kompozycji. Prowadzi Pan Łukasz ,Pani Renata i Pani Ula.
Plastyczna- arteterapii- tutaj sie maluje, wycina, modeluje, rozmawia o pracach i sztuce - zapraszają terapeutki: Agata i Pani Kasia
Pokój wypoczynkowy- miejsce gdzie prowadzimy codzienne zebrania społeczności, oglądamy filmy, słuchamy muzyki na zajęciach muzycznych (Agata),rozmawiamy.
Pracownia pedagogiczna, w której zajęcia prowadzi Pani Ela- zajęcia edukacyjne z różnych dziedzin życia, kultury, także treningi, gry i zabawy.
Pokój psychologa (Pani Kasia)i pracownika socjalnego(Pani Ula) - tutaj rozwiązujemy różne problemy indywidualnie i grupowo,przychodzimy porozmawiać.
Pracownia komputerowa- pan Łukasz uczy podstaw obsługi komputera, można grać, słuchać muzyki na youtubie, oglądać zdjęcia.
Pracownia haftu i szycia , gdzie zajęcia prowadzi Pani Renata.
Sala rehabilitacyjna- tam nabywamy kondycji fizycznej i gramy w piłkarzyki.
Na świetlicy odbywają się wszelkie imprezy okolicznościowe i spotkania integracyjne.
W kuchni prowadzimy treningi kulinarne i z przyjemnością gotujemy coś dobrego.
Na zewnątrz mamy piękny ogród - prowadzony przez nas, tam odbywają się również spotkania i grill.

W podobny sposób zajęcia są przeprowadzane w Brzeszczach, gdzie pedagogiem jest Pani Asia, a terapeutą pan Łukasz. Ogrodu tutaj nie mamy, ale w pobliżu jest piękna okolica Doliny Wisły, z terenami chronionymi i piękny stary kościół drewniany Św. Marcina- tam często chodzimy na spacery i do znajomych z WTZ na odwiedziny.

W galerii umieszczono zdjęcia naszego Domu w Kętach, proszę je zobaczyć. Zdjęcia umieszczone są za zgodą Uczestników.